logo Strona Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej Strona Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie English version
Strona główna > Konferencje
Dni Technik Satelitarnych 2008 Drukuj E-mail

 

Dni Technik Satelitarnych -20 maja 2008r.

Zapraszamy do odwiedzenia w trakcie Dni Technik Satelitarnych ekspozycji Katedry Geodezji Satelitarnej i Nawigacji - stoisko nr 12.   

Image

Polskie Biuro ds. Przestrzeni Kosmicznej po raz drugi organizuje Dni Technik Satelitarnych. Jest to seria wydarzeń służących ukazaniu praktycznej użyteczności technik satelitarnych i dyskusji na temat pożądanych kierunków rozwoju tego sektora w Polsce. W tym roku zbiegają się one z otwarciem debaty nad polską strategią wykorzystania przestrzeni kosmicznej i ratyfikacją porozumienia o współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną.

 Głównym wydarzeniem tegorocznych DTS jest międzynarodowa konferencja "Polish Space Industry - a European Partner", połączona z prezentacją polskich podmiotów aktywnie rozwijających swój potencjał w dziedzinie wykorzystania technik satelitarnych i technologii kosmicznych. O przyszłości rodzimego sektora kosmicznego będą dyskutować polscy politycy i naukowcy, a także liczni goście z zagranicy, w tym reprezentanci Komisji Europejskiej, Europejskiej Agencji Kosmicznej, Europejskiego Instytutu Polityki Kosmicznej i liderów europejskiego przemysłu kosmicznego - EADS Astrium i Thales Alenia Space.

  Image

Patronat honorowy nad DTS objęli: Minister Gospodarki, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałek Województwa Mazowieckiego i prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Konferencja odbędzie się 20 maja w Ministerstwie Gospodarki (Sala pod Kopułą, wejście od ul. Hożej). Udział w niej jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji na stronie internetowej www.dnitechnik.kosmos.gov.pl. (ilość miejsc ograniczona).


Druga część Dni Technik Satelitarnych 2008 to otwarte dla publiczności ekspozycje zorganizowane w ramach Pikniku Naukowego. Kosmiczna Wioska będzie stała 14 czerwca w okolicach Rynku Nowego Miasta w Warszawie w godzinach 11-20. Prezentowane będą zaskakujące zastosowania technik satelitarnych w życiu codziennym, osiągnięcia instytucji naukowych i studentów oraz liczne rozwiązania komercyjne.

 

Szczegółowy program konferencji oraz informacje o innych imprezach w ramach Dni Technik Satelitarnych w załączniku oraz na stronie www.dnitechnik.kosmos.gov.pl.

 

 
wstecz   dalej »